Jak wybrać biuro rachunkowe?

Outsourcing księgowy cieszy się ogromną popularnością. Jest to wariant idealny dla przedsiębiorstw zobowiązanych do prowadzenia firmowej księgowości w formie pełnej. Skorzystanie z usług biur rachunkowych niweluje konieczność etatowego zatrudnienia księgowego, które wiąże się z szeregiem dodatkowych opłat, jakie stanowią jego składki ubezpieczeniowe, wyposażenie jego miejsca pracy itd.

Na rynku nie brak jednak niekompetentnych jednostek, które wabią do siebie klientów niską ceną. Usługi takich podmiotów mogą jednak znacząco pogorszyć sytuację w firmie oraz negatywnie odbić się na jej stosunkach z urzędem skarbowym. Nieprawidłowości w firmowych rozliczeniach potraktowane mogą zostać jako oszustwa podatkowe, a te z kolei wiążą się z sankcjami prawnymi.

Jak zatem ochronić swoją działalność przed usługami partaczy?
Wbrew pozorom to bardzo proste. Decydując się na wynajęcie biura rachunkowego koniecznie należy zdobyć informacje odnośnie jego certyfikacji. Jeżeli jednostka dysponuje takim certyfikatem wówczas możemy być spokojni o jej działania. Stanowi on bowiem prawne potwierdzenie posiadanych kompetencji. Wybór niecertyfikowanego biura rachunkowego zawsze wiążę się ze sporym ryzykiem, dlatego też zaleca się unikanie takich jednostek.

biuro rachunkowe