SKUTKI NIEREGULOWANIA ZOBOWIĄZAŃ PODATKOWYCH

Przedsiębiorcy, którzy chcą doprowadzić firmę do sukcesu, nie mogą pozwolić sobie na jakiekolwiek potknięcia. Muszą prowadzić firmę sumiennie i pamiętać o wywiązywaniu się z obowiązków. Do takich właśnie podstawowych obowiązków należy regulowanie zobowiązań podatkowych. W przypadku innych obowiązków konsekwencje mogą być nikłe i łatwe do odkręcenia. Jednak jeżeli chodzi o podatki, to nie jest łatwo i trzeba bardzo uważać, żeby nie zrzucić na swoją firmę kar pieniężnych. Przedsiębiorcy muszą pamiętać o terminowym płaceniu podatków.

A co się stanie, jeżeli podatek nie zostanie zapłacony?
Urząd Skarbowy na pewno nie popuści i będzie chciał odzyskać swoje pieniądze. W tym celu służyć mu będzie wynagrodzenie podatnika.
Urząd Skarbowy chętnie wyszukuje tych, którzy zapominają o płaceniu podatków. Jeżeli więc US dopatrzy się u Ciebie zaległości podatkowych, będzie zobowiązany do wszczęcia egzekucji zaległej kwoty. O wszystkim oczywiście będziesz wiedział. Dostaniesz jeszcze szansę na uregulowanie zobowiązań, gdyż postępowanie będzie poprzedzone upomnieniem. Nie zareagujesz? Zacznie się ciężka walka o Twoje wynagrodzenie. Urząd Skarbowy ma prawo do potrącenia zaległej kwoty z Twojego wynagrodzenia netto pomniejszonego o wartość składek na ubezpieczenia społeczne i zaliczki na podatek dochodowy.

US nie może oczywiście zabrać Ci całej kwoty wynagrodzenia. Wartość wyegzekwowanej kwoty nie może być większa niż połowa wynagrodzenia netto.

Urząd Skarbowy może także zgłosić się do pracodawcy dłużnika, aby przekazywał on odpowiednią kwotę na rachunek bankowy US.

prowadzenie-ksiegowosci