Upoważnieni do prowadzenia ksiąg rachunkowych

Dopiero planujesz założyć swoją firmę, ale nie wiesz jeszcze jak to zrobić? Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszym artykułem!

 

Prawo nie zakazuje przedsiębiorcom korzystania z usług innych podmiotów w zakresie prowadzenia ich księgowości. Firmy świadczące takie usługi to najczęściej biura rachunkowe lub prywatna działalność księgowej. Jeżeli prowadzeniem księgowości nie zajmuje się sam przedsiębiorca (najczęściej z powodu licznych innych obowiązków oraz trudności związanych z prowadzeniem pełnej księgowości), musi zająć się tym osoba, która zgodnie z przepisami o ustawy o rachunkowości:
– ma pełną zdolność do czynności prawnych,
– nie była karana w zakresie przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów, mieniu, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, za przestępstwo skarbowe oraz za przestępstwa określone w rozdziale 9 ustawy o rachunkowości.

Prowadzenie pełnej księgowości to nie lada wyzwanie. Przedsiębiorcy, aby nie dokładać sobie obowiązków, zastanówcie się na wyborem naszej firmy, która zajmie się Państwa księgowością.