Wady pracy księgowego!

W tym wpisie postaram się przedstawić pracę księgowego od tej gorszej strony. Tak, tak. Niestety ten zawód także obarczony jest wadami, które trzeba przeanalizować zastanawiając się nad jego wyborem. Postaram się przedstawić kilka z nich w prosty sposób.

Pierwszą wadą z pewnością jest duża odpowiedzialność, która wiąże się z księgowaniem wielu transakcji i z ogarnięciem całej sytuacji finansowej firmy. Księgowy nie może pozwolić sobie na choćby malutki błąd, gdyż może on spowodować pogorszenie się funkcjonowanie firmy. To od księgowego w dużej mierze zależy jak działa firma i jakie zyski przynosi.

Niekorzystną kwestią zawodu księgowego jest także ciągła praca przy komputerze, co źle wpływa na zdrowie. Osoby pracujące na tym stanowisku z pewnością narzekają na bóle kręgosłupa.

Negatywna strona pracy księgowego to na pewno ciągle zmieniające się przepisy, z którymi trzeba być na bieżąco.

Monotonia. To z pewnością wada księgowości, gdyż każdy dzień składa się najczęściej z rachunkowości, podatków, transakcji, umów, faktur. Ten zawód z pewnością nie jest dla tych, którzy szukają w życiu przygód.

Ciągła praca. Zawód księgowego wiąże się z ogromną ilością obowiązków, które muszą być wykonane w określonym terminie. Z tego właśnie powodu księgowy często musi zostać po godzinach.

Decydując się na zawód księgowego z pewnością musisz rozważyć wyżej wymienione kwestie, by później nie być rozczarowanym, bo może być już za późno.

jakie-wady-ma-ksiegowy