WAKACJE UBEZPIECZENIOWE, KREDYT PODATKOWY

Każdy kto planuje otworzenie własnej działalności gospodarczej powinien skusić się na osiągnięcie tego celu. Dlaczego? Argumentem potwierdzającym to jest fakt, że rząd chce wprowadzić zmiany, które wprowadzać będą „wakacje” ubezpieczeniowych oraz kredyt podatkowy na preferencyjnych zasadach. Jak na razie działania rządu ograniczają się tylko do projektu, ale co z tego wyniknie, zobaczymy niebawem.

Rozpoczynasz działalność? Skorzystaj!
Projekt zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych i niektórych innych ustaw ma zamiar wdrożyć „wakacje” ubezpieczeniowe. Wakacje i już lepiej się kojarzy. Dowiedzmy się więc, na czym dokładnie ma to polegać. Chodzi głównie o opóźnienie powstania obowiązku objęcia ubezpieczeniami społecznymi i zdrowotnym przedsiębiorców będących osobami fizycznymi rozpoczynających prowadzenie własnej firmy. Z „wakacji” ubezpieczeniowych skorzystać będą mogły osoby fizyczne wykonujące działalność gospodarczą jednoosobowo lub w ramach umowy spółki cywilnej. Przedsiębiorca korzystający z „wakacji” ubezpieczeniowych będzie mógł skorzystać z ubezpieczeń społecznych dobrowolnie.

Kredyt podatkowy
Ta aktualizacja przepisów ma umożliwić podatnikom zaczynającym przygodę z firmą stosowanie przepisów dotyczących zwolnienia z obowiązku uiszczania miesięcznych zaliczek na podatek przez czas określony. Możliwość „zaciągnięcia” kredytu podatkowego jest już możliwa, jednak wymagania są tak duże, że przedsiębiorcy nie są chętni do skorzystania z tej pomocy. Celem zmian ma być właśnie ułatwienie obowiązujących zasad.

Planowane zmiany w znaczny sposób ułatwiłyby przedsiębiorcom prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jednak jak na razie projekt jest na etapie planów, a więc zobaczymy jaka będzie decyzja w tej sprawie.

ZMIANY W PRAWACH KONSUMENTA!

zmiany podatkowe