ZYSKUJ NA e-FAKTURACH!

Wraz z postępem technicznym świat staje się coraz bardziej online. Internet jest obecny prawie we wszystkich zakamarkach naszego życia. I nadeszła pora także na przedsiębiorstwa. Internetową rzeczywistość możemy dostrzec od zakładania firmy, poprzez prowadzenie do jej zamknięcia. W tym artykule skupimy się jednak na zakresie prowadzenia działalności, a dokładniej księgowości. Mam tutaj głównie na myśli e-faktury, które mają obowiązywać już od 2020 roku. Krótko mówiąc firmy czeka znaczna zmiana, która niesie ze sobą przeorganizowanie systemu fakturowania. Nie obawiajmy się jednak, bo to nic strasznego. Wręcz przeciwnie. Niesie to ze sobą wiele korzyści, z których przedsiębiorcy z pewnością będą bardzo zadowoleni.

Po pierwsze: PIENIĄDZE
Przejście na e-fakturowanie znacznie tnie koszty. Tym większa oszczędność im więcej klientów zostanie obsłużonych online. Ten nowoczesny sposób minimalizuje całkowicie koszty związane z wysyłką. Koszty wiążą się jedynie z zakupem odpowiedniego programu zgodnego z obowiązującymi przepisami.

Po drugie: CZAS
Czas to pieniądz. Pieniądz to zysk. E-faktury poprzez oszczędzanie zwiększają zysk przedsiębiorstwa. Fakturowanie online znacznie przyspiesza dotarcie faktury do klienta.
Zlikwidowane zostają także problemy związane np. ze zgubieniem faktury, gdyż zawsze można udostępnić jej kopie.
Fakturę elektroniczną można odebrać i opłacić z każdego miejsca na ziemi, jeżeli istnieje oczywiście dostęp do Internetu.
E-faktury dają także możliwość ich korygowania.

Po trzecie: MIEJSCE
Duże firmy nie będą musiały już trzymać faktur w specjalnych pomieszczeniach. Ta nowoczesna daje możliwość przechowywania ich na serwerach lub nośnikach elektronicznych.
WAŻNE:
Obowiązek podatkowy istnieje przez 5 lat od momentu wystawienia i dostarczenia faktury klientowi.

Znasz już najważniejsze korzyści wynikające z korzystania z e-faktur. Może warto więc przejść na faktury elektroniczne i znacznie zaoszczędzić?