biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe w wersji budżet. Czy warto korzystać

Każdy właściciel nowo powstałej działalności gospodarczej powinien zastanowić się nad kwestią rozliczeń z Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz ewentualną obsługą pracowników pod względem formalnym. Czy masz na tyle chęci, siły i umiejętności by się z tym wszystkim zmagać sam? Z pewnością dla osób, które nie wyobrażają sobie samotnej batalii z urzędami z pomocą przyjdzie niejedno biuro rachunkowe, których pełno jest w każdym mieście mniejszym lub większym. Kluczem jest jednak wybranie dobrej księgowej, w której kompetencje nie będziemy wątpić. Nie powinniśmy sugerować się czy biuro oferuje najtańszą czy najdroższą ofertę, lecz powinniśmy sprawdzić pewne informacje.

Wybór biura księgowego

Wybierając biuro księgowe Luboń należy przede wszystkim zwrócić uwagę na podstawową rzecz, mianowicie czy posiada ono certyfikat księgowy Ministra Finansów oraz jest jest on aktualny. Kolejną kwestią, jest ważna polisa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Zabezpiecza to biuro przed ewentualnymi błędami i świadczy o powadze biura, bowiem wykupienie takiej polisy to bardzo duży wydatek. Dobrym zwyczajem praktykowanym przez biuro powinno być zaoferowanie jednego księgowego, który będzie zajmował się Twoimi rozliczeniami i kontaktem z Tobą. Cennik biura rachunkowego zależy od kilku czynników: od renomy biura, rodzaju prowadzonej działalności oraz ilości dokumentów, które podlegają ewidencji. Warto wybrać biuro, które stosuje elastyczny cennik, zależny od miesiąca i ilości generowanych przez nas dokumentów. Podobne kryteria cenowe stosują biura, które oferują księgowość online.

Księgowość online

Gdy decydujemy się na księgowość online, wtedy prowadzimy sami, z pomocą specjalnego oprogramowania oraz wsparcia ekspertów. Ewentualny wybór tej opcji z pewnością zaoszczędzi nasz czas, który poświęcilibyśmy na dojazd do biura, bowiem czasem te wizyty wymagane są więcej niż raz w miesiącu. Usługa ta jest odpowiednia dla osób ceniących sobie wygodę, mobilność i zazwyczaj jest tańsza od standardowej oferty biura rachunkowego. Wiele osób jednak woli kontakt bezpośredni niż jedynie przez internet. Nie podchodźmy sceptycznie gdy oferta biura jest najtańsza na rynku. Być może biuro może pozwolić sobie na obsługę klienta miesiąc gratis lub w pierwszych trzech miesiącach oferuje 50% ceny. Nowo powstałe biura rachunkowe oferują zazwyczaj spore promocje, aby zdobyć klientów. Na rynku jest duża konkurencja, więc nie dziwnym jest, że niektóre biura starają się wyróżnić na tle innych. Nie ważne zatem, że biuro oferuje nam najtańszą ofertę, warto ją rozważyć jeśli spełniają powyższe kryteria.