Biuro rachunkowe Poznań – jak wybrać

biuro rachunkowe poznań

Fachowe biuro rachunkowe Poznań

Prowadzenie własnej działalności zawsze łączy się z wieloma obowiązkami. Jednym z nich jest prowadzenie księgowości. Nie każdy przedsiębiorca posiada odpowiednią wiedzę w tym zakresie. W takim przypadku najlepiej jest skorzystać z usług, które oferuje biuro rachunkowe Poznań. Ważne jest jednak, aby wiedzieć czym kierować się przy jego wyborze.

Kwalifikacje

Prowadzenie księgowości to bardzo odpowiedzialne zadanie. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić czy biuro księgowe posiada odpowiednie kwalifikacje, wiedzę oraz doświadczenie. Obecnie do prowadzenia biura rachunkowego nie wymaga się już posiadania specjalnego certyfikatu wydawanego przez Ministerstwo Finansów. Warto jest jednak sprawdzić czy biuro rachunkowe taki certyfikat posiada. Będzie to potwierdzenie posiadanych kwalifikacji.

Ubezpieczenie OC

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każde biuro księgowe zobowiązane jest do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. W związku z tym wybierając biuro rachunkowe zawsze sprawdzić należy czy posiada ono ważną polisę OC. Jest to niezwykle ważne. Ubezpieczenie OC chroni klienta przed ewentualnymi błędami popełnionymi przez biuro rachunkowe Poznań, np. w zakresie obliczania wysokości podatku.

Zakres usług

Oczywiście bardzo ważny jest zakres usług świadczony przez biuro. Oferta musi bowiem odpowiadać potrzebom konkretnej firmy. Jeśli w przedsiębiorstwie prowadzona jest pełna księgowość to wybrać należy takie biuro rachunkowe, które oferuję taką usługę. Ważne jest także, aby miało w tym doświadczenie. Warto, aby prowadziło także usługi doradcze. Dzięki temu klient zawsze może być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami.

Kontakt a biuro rachunkowe Poznań

Nie można także zapomnieć o formie kontaktu między biurem rachunkowym a klientem. Ważne, aby odbywała się szybko i sprawie. Rozwiązaniem jest tu księgowość online. Możliwość przesyłania dokumentów finansowych, faktur i rozliczeń online zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę. Jest to rozwiązanie wygodne i pozwalające na oszczędność pieniędzy.
Niezależnie od tego czy prowadzi się dużą firmę czy małą działalność gospodarczą, w której prowadzona jest podatkowa księga przychodów i rozchodów, to wybór odpowiednie biura rachunkowego jest kluczowy.

Podobne wpisy: