Biuro księgowe dla każdego

biuro rachunkowe

Wybierz swoje biuro księgowe

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego jest bardzo ważny, ponieważ obecne prawo podatkowe jest bardzo skomplikowane. Jaki wybór będzie najlepszy? Na co zwracać uwagę? Czy zdecydować się raczej na małą firmę, czy też dużą korporację? Poniżej pokazujemy, na co zwracać uwagę, wybierając biuro księgowe dla siebie.

Certyfikat

Pierwszą najważniejszą rzeczą jest doświadczenie i możliwości, jakimi dysponuje biuro rachunkowe . Przede wszystkim najważniejszymi kwestiami są odpowiednie certyfikaty i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jest to o tyle ważne, że aktualnie nie są to rzeczy obligatoryjne. Dlatego też warto sprawdzić, czy biuro rachunkowe ma odpowiednie doświadczenie. Dodatkową kwestią działającą na plus jest współpraca z doradcami podatkowymi. Zwykle wiedza doradców podatkowych jest na bardzo wysokim poziomie.

Ubezpieczenie

Każdy doradca, jak i biuro księgowe oferujące usługi księgowe powinno posiadać odpowiednie ubezpieczenie. Ubezpieczenie powinno dotyczyć zarówno podstawowej działalności biura księgowego, jak również działania podlegające pod tradycyjną polisę jak pełna księgowość, rozliczanie ZUS, utrata dokumentacji czy też prowadzenie księgi przychodów i rozchodów. Jeśli jest taka możliwość, warto sprawdzić, w jakim towarzystwie jest ubezpieczone biuro oraz na jaką kwotę jest ubezpieczenie.

Cena

Jedną z istotnych kwestii związanych z wyborem biura są ceny. Jeśli wybiera się najtańsze biuro księgowe, trzeba liczyć się z faktem, że gdzieś się redukuje koszty. Może być to mniejszy zakres usług, gorsze terminy realizacji usług czy też po prostu mniej doświadczona kadra pracowników. W związku z tym zawsze warto wszystko dokładnie sprawdzić i nie sugerować się tylko i wyłącznie ceną.

Zakres usług, który oferuje biuro księgowe

Zakres usług jest o tyle ważny, że nawet jeśli w momencie rozpoczynania współpracy jakiś element prowadzenia księgowości nie jest nam potrzebny, to kiedyś może się to zmienić. Dlatego też w miarę możliwości warto wybierać biuro rachunkowe oferujące szeroki zakres usług. Warto zwrócić także uwagę na od jak dawna biuro istnieje na rynku, jak zarządza dokumentami i jaki ewentualnie jest czas wypowiedzenia przy rozwiązywaniu współpracy.

Podobne wpisy: